fbpx
Adres: ul. Stefana 2, Łódźkeyboard_arrow_down

Lokalizacja Centrum Medycznego PROFAMILIA

Godziny otwarcia: zobaczkeyboard_arrow_down

Godziny otwarcia

Poniedziałek 700 - 2000
Wtorek 700 - 2000
Środa 700 - 2000
Czwartek 700 - 2000
Piątek 700 - 2000
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right
Facebook
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right

Przeciążenia i kontuzje dłoni i nadgarstków na ogół wymagają rozpoczęcia odpowiedniej rehabilitacji. W przeciwnym przypadku pacjent może mieć duże trudności z ich właściwą ruchomością.

Dłoń, a także nadgarstek to ważne części ludzkiego ciała, które pozwalają na samodzielne prowadzenie wielu czynności. Te zbudowane z wielu kości, mięśni, stawów i więzadeł konstrukcje są jednak narażone na liczne urazy.

W jakich sytuacjach konieczna jest rehabilitacja dłoni Łódź oraz rehabilitacja nadgarstków? Na czym polegają tego rodzaju procedury?

Kiedy prowadzi się rehabilitację dłoni i nadgarstków?

Najczęściej rehabilitacja dłoni i nadgarstków prowadzona jest przy wystąpieniu nadmiernych przeciążeń oraz urazów. Takie problemy bardzo często zdarzają się osobom uprawiającym sporty, lecz również pracującym fizycznie. Dodatkowo problemy te mogą być konsekwencją wypadku.

Rehabilitacja prowadzona jest także przy wystąpieniu określonych dolegliwości, na przykład zespołu cieśni nadgarstka, który jest konsekwencją zmian zwyrodnieniowych oraz efektem urazów, złamaniu Collesa, zapaleniu pochewek ścięgnistych de Quervaina.

Dodatkowo, rehabilitacja dłoni i nadgarstków Łódź wskazana jest po przeprowadzonych zabiegach operacyjnych w leczeniu skutków przeciążeń, kontuzji.

Rehabilitacja dłoni i nadgarstka – przebieg rehabilitacji

Prowadzona przez profesjonalnego fizjoterapeutę rehabilitacja dłoni i nadgarstków polega głównie na wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń i masażów. Wsparciem mogą być także odpowiednie metody fizykoterapeutyczne, na przykład elektroterapia, czyli terapia prądami.

Poza wizytą w gabinecie fizjoterapeutycznym pacjent może prowadzić także rehabilitację we własnym zakresie. Bardzo pomocne są różne przyrządy do ćwiczeń, które oferuje sklep rehabilitacyjny, na przykład piłeczki, siatki, wałki.

Podsumowując, właściwa rehabilitacja dłoni i nadgarstków jest niezbędna po wystąpieniu przeciążeń i urazów, które powodują problemy z ruchomością tych części ciała. Właściwa rehabilitacja pomoże w zredukowaniu bólu i przywróci prawidłową ruchomość.

Po więcej informacji oraz dostępność usługi w ramach kontraktu z NFZ prosimy o kontakt.

Poradnia POZ
w ramach kontraktu NFZ

Centrum Medyczne PROFAMILIA NFZ

Poradnia lekarska ogólna
dla dzieci i dorosłych

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Opieka medyczna dla całej rodziny

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej świadczy swoje usługi w ramach kontraktu zawartego z NFZ

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Programy profilaktyczne

Oferujemy bezpłatne programy profilaktyczne finansowane ze środków Unii Europejskiej oraz programy realizowany w ramach umowy z NFZ.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Współpraca w firmami ubezpieczeniowymi

Jesteśmy partnerami medycznymi wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz ogólnopolskich sieci medycznych.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

notifications_none

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

clear