fbpx
Adres: ul. Stefana 2, Łódźkeyboard_arrow_down

Lokalizacja Centrum Medycznego PROFAMILIA

Godziny otwarcia: zobaczkeyboard_arrow_down

Godziny otwarcia

Poniedziałek 700 - 2000
Wtorek 700 - 2000
Środa 700 - 2000
Czwartek 700 - 2000
Piątek 700 - 2000
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right
Facebook
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right
2 września 2023 / 10:04

Badania układu krążenia – rodzaje

Zdawać by się mogło, że to prosty układ i że zakłócenia w jego pracy nie są zbyt poważne. Tymczasem i mięsień, który wprawia krew w ruch, i sama krew, i żyły i tętnice są i skomplikowane (weźmy pod uwagę krew, która pomimo intensywnych badań nie odkryła przed naukowcami wszystkich swoich tajemnic) i poważne bywają zakłócenia jego pracy, o konsekwencjach nie wspominając. W dzisiejszym wpisie nie skupimy się jednak na chorobach układu krążenia, lecz przyjrzymy się badaniom, które pomogą ustalić co dolega sercu, w jakim stanie znajdują się naczynia przewodzące, dadzą obraz o składzie krwi.

Podstawowe badania układu krążenia

Pierwszym, najbardziej popularnym i najczęściej zalecanym badaniem jest morfologia krwi. Informacje w podstawowym badaniu zawierającym dane o ilości m.in. hemoglobiny, płytek krwi pozwalają na określenie stanu, w jakim znajduje się organizm i wczesne wykrycie wielu chorób np. nowotwory, stany zapalne, choroby trzustki. W razie potrzeby lekarze zalecają wykonanie morfologii pełnej, a więc zawierającej badania poziomu glukozy, profil lipidowy, wskaźniki wątrobowe. Drugim najbardziej znanym badaniem układu krążenia jest pomiar ciśnienia, czyli określenie siły z jaką krew pompowana przez serce uderza o ścian tętnic. Kolejnym znanym badaniem dotyczącym w szczególności serca jest EKG. Dzięki informacjom zebranym przez elektrody rozmieszczone na ciele pacjenta wiadomo, czy jego serce jest dokrwione, czy nie przeszło zawału, czy nie ma na nim blizny i czy zastawki właściwie pełnią swoją rolę. Pełniejszy obraz stanu serca daje USG, które pozwala zobaczyć organ, ocenić jego stan i stwierdzić czy np. nie ma pogrubionych ścian, w worku osierdziowym nie występuje płyn, czy kurczliwość jest prawidłowa. Badanie USG (Dopplera) wykorzystuje się także do sprawdzenia drożności tętnic i żył.

Inne badania układu krążenia

Badań układu krążenia jest całe mnóstwo. Wspomniane wcześniej zabiegi, są podstawowymi, bezinwazyjnymi, pozwalającymi na pierwsze ustalenie przyczyn kłopotów. Gdy wykażą one i wiadomo już, że układ krwionośny nie funkcjonuje prawidłowo, pacjenci kierowani są na dalsze, bezinwazyjne (holter, echo serca czy RTG klatki piersiowej) i inwazyjne badania specjalistyczne (koronografia – badanie tętnic doprowadzających krew do serca, koronoplastyka – poszerzanie naczyń krwionośnych, cewnikowanie serca w celu ustalenia ciśnienia w poszczególnych jamach serca i w naczyniach z niego wychodzących).

Kiedy przeprowadza się badania układu krążenia?

Jako społeczeństwo nie mamy powodu do dumy – choroby układu krążenia i zgony z ich powodu znajdują się u nas w czołówce. Niezdrowy tryb życia, w szczególności niewłaściwa dieta, niska aktywność fizyczna, nadmierne kilogramy sprawiają, że doskwierają nam różne dolegliwości, co więcej zaczynają pojawiać się u coraz młodszych pokoleń, a my jak na złość unikamy wizyt u lekarza, nie badamy się, nie sprawdzamy dlaczego nie możemy zaczerpnąć oddechu, a serce bije w takim tempie, jakby miało wyskoczyć z klatki piersiowej. Efekt jest taki, że gdy już do lekarza lub szpitala trafimy, choroba jest już w zaawansowanym stadium.

Jak odwrócić niekorzystne statystyki?

Po pierwsze zmienić tryb życia – więcej się ruszać, zdrowo odżywiać. Po drugie – nie unikać lekarza, nie unikać zaleconych badań. Musimy pamiętać o tym, że większość chorób nie boli, rozwija się w początkowych stadiach po cichu (np. nadciśnienie zanim da o sobie znać doprowadza do uszkodzeń wielu narządów). Musimy pamiętać też, że z wiekiem wzrasta ryzyko zachorowania na różne choroby. Dlatego profilaktyka jest tak ważna. Warto skorzystać z licznych programów, w ramach których prowadzone są działania zwiększające świadomość społeczeństwa i badania, np. w ramach CHUK można było skorzystać z pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz badania biochemicznego.

Chorobom układu krążenia można zapobiegać, można je leczyć i cieszyć się komfortem życia. Ale żeby wiedzieć, że się pojawiły, że się rozwijają trzeba poddawać się badaniom.

30 czerwca 2020 / 10:09

Leczenie chorób układu krążenia Łódź

Wiadomo, że najczęściej występującymi w Polsce chorobami układu krążenia to zawał serca, udar mózgu, nadciśnienie i inne. Osoby, mające tendencje do wymienionych osób są również w grupie ryzyka, jeżeli chodzi o COVID-19. Ponieważ choroby układu krążenia mogą się rozwijać bezobjawowo, warto jest wykonywać badania profilaktyczne, szczególnie pomiar ciśnienia, EKG, badanie poziomu glukozy. 

Co zatem może pomóc w leczeniu chorób układu krążenia? Kiedy stwierdzono u pacjenta chorobę, ustala się zakres leczenia oraz dobiera się środki farmakologiczne. Robi to kardiolog Łódź. Ale czy same te zabiegi pomogą w kuracji? Po pierwsze, zanim sięgniemy po tabletki, warto się zastanowić, co tak naprawdę wpływa na stan naszego zdrowia i je pogarsza. Niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, palenie papierosów i inne nałogi, uwarunkowania genetyczne i zaburzenia gospodarki lipidowej – to wszystko może być przyczyną chorób serca. Co zatem możemy zmienić, jaki tryb życia wybrać, aby wesprzeć nasz organizm? Są to z pewnością kwestie indywidualne, zależące od wielu czynników. Jednak każdy, kto cierpi na dolegliwości, związane z układem krążenia powinien zadbać o wprowadzenie do codziennej rutyny aktywności fizycznej na tyle, na ile pozwala na to kondycja pacjenta. Bardzo ważnym czynnikiem w walce z chorobami serca jest rezygnacja z nałogów, przecież im dłużej nasz organizm pozostaje bez ataku substancji, znajdujących się w papierosach czy alkoholu, tym szybciej się regeneruje i oczyszcza, co wspomaga leczenie. Również właściwa, indywidualnie dostosowana dieta jest świetnym pomocnikiem w leczeniu serca i chorób układu krążenia. Zdrowe, pełnowartościowe odżywianie, a także zmniejszenie ilości soli w potrawach jest jak najbardziej wskazane.

Zapraszamy na konsultacje do szpitala Pro-Familia w Łodzi.

15 czerwca 2020 / 10:04

Czy maseczki pozostaną już z nami na zawsze?

Jeszcze na przełomie XIX i XX wieków polski chirurg Jan Antoni Mikulicz-Radecki nie tylko wprowadził nowe techniki i narzędzia chirurgiczne, lecz tak wprowadził stosowanie rękawiczek z jedwabiu i masek bawełnianych podczas operacji. Później maski te, jeszcze przez długi czas nazywane „Maskami MIkulicza”, zaczęto używać w innych środowiskach medycznych, nie tylko na salach operacyjnych.

Dziś, w czasach pandemii COVID-19 zaczęliśmy lepiej dbać o własne bezpieczeństwo, czyli częściej myjemy ręce i sięgamy po środki antybakteryjne. Natomiast maseczki, mające za zadanie zasłaniać usta i nos to odrębna kategoria środków, potrzebnych w walce z groźnym wirusem. Najpierw mówiono nam, że maseczki dobrze chronią przed niebezpieczeństwem, lecz teraz od czasu do czasu słyszymy, że nic nie dają. Ani pierwsze ani drugie stwierdzenie nie jest na razie potwierdzone naukowo. Teraz, gdy jesteśmy zmuszeni do ich noszenia, pojawiła się tendencja sprzedaży maseczek wielorazowych przez większość sklepów, szczególnie tych internetowych. Na samym początku, kiedy były tylko maseczki jednorazowe, biegliśmy po aptekach i staraliśmy się kupić ich jak najwięcej. Teraz szukamy maseczki, która ewentualnie pasowałaby do naszego dzisiejszego ubioru. Możemy wybrać maseczkę z rysunkiem, napisem, w kwiatki czy kratkę. Więc czy to jest już tylko akcesorium czy jeszcze środek ochronny, oto jest pytanie. Jaka by nie była odpowiedź, radzimy jednak stosować się do reguł i używać wszystkich niezbędnych środków ostrożności, niezależnie od panującej mody. Zdrowie to najcenniejszy skarb na świecie. 

Chcielibyśmy przytoczyć poniżej najważniejsze naszym zdaniem zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia na temat noszenia maseczek.

Noszenie maski jest wskazane, gdy opiekujemy się osobą z podejrzeniem na COVID-19, jeżeli kichamy lub kaszlemy.

Maski są najbardziej skuteczne w połączeniu ze środkami dezynfekującymi na bazie alkoholu lub myciem rąk z wodą i mydłem. Wszystkie te akcesoria dostaniecie Państwo w naszym sklepie medycznym.

16 kwietnia 2020 / 09:06

Rehabilitacja dłoni i nadgarstków po przeciążeniach i kontuzjach

Przeciążenia i kontuzje dłoni i nadgarstków na ogół wymagają rozpoczęcia odpowiedniej rehabilitacji. W przeciwnym przypadku pacjent może mieć duże trudności z ich właściwą ruchomością.

Dłoń, a także nadgarstek to ważne części ludzkiego ciała, które pozwalają na samodzielne prowadzenie wielu czynności. Te zbudowane z wielu kości, mięśni, stawów i więzadeł konstrukcje są jednak narażone na liczne urazy.

W jakich sytuacjach konieczna jest rehabilitacja dłoni Łódź oraz rehabilitacja nadgarstków? Na czym polegają tego rodzaju procedury?

Kiedy prowadzi się rehabilitację dłoni i nadgarstków?

Najczęściej rehabilitacja dłoni i nadgarstków prowadzona jest przy wystąpieniu nadmiernych przeciążeń oraz urazów. Takie problemy bardzo często zdarzają się osobom uprawiającym sporty, lecz również pracującym fizycznie. Dodatkowo problemy te mogą być konsekwencją wypadku.

Rehabilitacja prowadzona jest także przy wystąpieniu określonych dolegliwości, na przykład zespołu cieśni nadgarstka, który jest konsekwencją zmian zwyrodnieniowych oraz efektem urazów, złamaniu Collesa, zapaleniu pochewek ścięgnistych de Quervaina.

Dodatkowo, rehabilitacja dłoni i nadgarstków Łódź wskazana jest po przeprowadzonych zabiegach operacyjnych w leczeniu skutków przeciążeń, kontuzji.

Rehabilitacja dłoni i nadgarstka – przebieg rehabilitacji

Prowadzona przez profesjonalnego fizjoterapeutę rehabilitacja dłoni i nadgarstków polega głównie na wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń i masażów. Wsparciem mogą być także odpowiednie metody fizykoterapeutyczne, na przykład elektroterapia, czyli terapia prądami.

Poza wizytą w gabinecie fizjoterapeutycznym pacjent może prowadzić także rehabilitację we własnym zakresie. Bardzo pomocne są różne przyrządy do ćwiczeń, które oferuje sklep rehabilitacyjny, na przykład piłeczki, siatki, wałki.

Podsumowując, właściwa rehabilitacja dłoni i nadgarstków jest niezbędna po wystąpieniu przeciążeń i urazów, które powodują problemy z ruchomością tych części ciała. Właściwa rehabilitacja pomoże w zredukowaniu bólu i przywróci prawidłową ruchomość.

Po więcej informacji oraz dostępność usługi w ramach kontraktu z NFZ prosimy o kontakt.

14 kwietnia 2020 / 10:34

Objawy i leczenie bolesnego miesiączkowania oraz zaburzenia miesiączkowania

Zaburzenia miesiączkowania mogą pojawić się u każdej kobiety. Niekiedy nie posiadają one poważnej przyczyny, lecz zdarza się, że mogą być one objawem schorzeń wymagających odpowiedniego leczenia.

Pod pojęciem zaburzeń miesiączkowania znajdują się wszelkiego rodzaju nieprawidłowości, które dotyczą miesiączki oraz okresów – cykli pomiędzy kolejnymi miesiączkami.

Takie problemy pojawiają się często u kobiet młodych, które niedawno zaczęły miesiączkowanie. Także dotykają one kobiet w wieku dojrzałym, przed okresem menopauzy. Mogą jednak zostać zdiagnozowane także u innych kobiet w innym wieku. W każdym przypadku wymagają one wizyty u lekarza o specjalizacji ginekolog Łódź.

Objawy zaburzeń miesiączkowania

Głównymi objawami zaburzeń miesiączkowania są:

  • bolesne miesiączkowanie
  • zbyt długie lub zbyt krótki cykle – dłuższe i krótsze od 26-32 dni
  • nieregularne cykle pojawiające się w różnych odstępach
  • bardzo obfite i bardzo skąpe miesiączki
  • całkowity zanik miesiączki

Takie zaburzenia miesiączkowania Łódź mogą posiadać różne przyczyny. Wobec tego kluczowe w ich leczeniu jest właściwe zdiagnozowanie problemu.

Jak odbywa się leczenie zaburzeń miesiączkowania?

Prawidłowe leczenie zaburzeń miesiączkowania Łódź polega na określeniu przyczyny dolegliwości. Wśród nich mogą znajdować się między innymi:

  • zaburzenia hormonalne, w tym także choroby tarczycy
  • PCOS – zespół policystycznych jajników
  • mięśniaki macicy
  • endometrioza
  • symptomy perimenopauzy – okresu na kilka lat przed rozpoczęciem się menopauzy
  • nadmierne odchudzanie się, w tym anoreksja, bulimia
  • stres, depresja, nerwice
  • wyczerpujące treningi
  • przepracowanie

Aby określić przyczyny zaburzeń miesiączkowania, lekarz wykonuje odpowiednie badanie ginekologiczne, w tym badanie USG, a także może zalecić wykonanie badań hormonalnych z krwi.

Leczenie zaburzeń miesiączkowania, w tym także nadmiernie bolesnej miesiączki, polegać może na wdrożeniu właściwej farmakoterapii, na przykład poprzez stosowanie antykoncepcji hormonalnej i innych leków hormonalnych, leczenie tarczycy.

W przypadku mięśniaków, endometriozy konieczne może być wykonanie zabiegu ginekologicznego.

12 kwietnia 2020 / 10:27

Leczenie zapalenia pęcherza moczowego i innych zakażeń układu moczowego

Co jest najczęstszą przyczyną zapalenia pęcherza moczowego i innych narządów układu moczowego? Jak przeprowadza się leczenie takich schorzeń?

Zapalenie pęcherza moczowego i pozostałych narządów układu moczowego, czyli cewki moczowej, moczowodów, nerek, najczęściej wywoływane jest przez namnażające się nadmiernie bakterie chorobotwórcze.

Wówczas pojawiają się nieprzyjemne objawy, które obejmują między innymi:

  • pieczenie i ból przy oddawaniu moczu
  • nadmierne parcie oraz częste oddawanie moczu
  • dyskomfort odczuwany w okolicy pęcherza
  • mocz o ciemniejszym kolorze, mocz mętny
  • krwiomocz, czyli mocz z widoczną krwią
  • bóle brzucha i dolnej części pleców

Leczenie infekcji pęcherza – farmakoterapia

W przypadku pojawienia się powyższych objawów, leczenie pęcherza moczowego Łódź i innych narządów układu moczowego polega na zastosowaniu farmakoterapii, czyli właściwych leków.

Jako że przyczyną schorzenia najczęściej są bakterie, stosuje się leki przeciwbakteryjne oraz antybiotyki. Leki pierwszego wyboru to leki o szerokim spektrum działania, które u większości pacjentów pozwalają na szybkie pozbycie się dolegliwości. Wszystkie niezbędne środki przepisze lekarz urolog Łódź, do którego zapiszecie się państwo poprzez nasz system rejestracji telefonicznej.

Zdarza się jednak, że leki te nie przynoszą właściwych rezultatów. W takim przypadku zaleca się wykonanie badania moczu wraz z posiewem albo wymazu z cewki moczowej, co pozwala na określenie konkretnych gatunków bakterii i dobranie właściwego antybiotyku.

Domowe metody pomocne przy leczeniu zakażeń układu moczowego

Wsparciem leczenia przepisanego przez lekarza może być także stosowanie domowych metod, które pozwalają na zmniejszenie dolegliwości i szybszą rekonwalescencję. Także mogą być one stosowane profilaktycznie.

Osoby, u których pojawiają się objawy infekcji pęcherza, powinny pamiętać o:

  • piciu dużej ilości płynów – pomagają w wypłukaniu bakterii
  • stosowaniu ciepłych okładów na brzuch, które mogą złagodzić ból
  • ograniczaniu kontaktów seksualnych do czasu zakończenia leczenia

Dodatkowo, można stosować także suplementy diety i inne preparaty bez recepty, które pomagają w zwalczaniu dolegliwości.

10 kwietnia 2020 / 09:58

Leczenie depresji – kiedy zgłosić się do lekarza?

Depresja jest schorzeniem, o którym nadal wiemy mało. Jakie objawy mogą świadczyć o pojawieniu się depresji? Jak się ją leczy?

Depresja może dotknąć każdego. To poważne schorzenie, które często bywa lekceważone. Depresja to nie zwykły i szybko przemijający smutek czy sezonowe przygnębienie. To stan, w którym może dojść nawet do popełnienia samobójstwa.

Warto zatem wiedzieć, jak rozpoznawać objawy depresji, aby w porę zgłosić się do lekarza psychiatry albo zalecić taką wizytę bliskiej osobie.

Objawy depresji. Na co zwrócić uwagę?

Depresja może mieć różne przyczyny. Stąd też jej objawy także mogą być zróżnicowane. Mogą one manifestować się tylko w sferze psychicznej, ale również mogą dawać objawy somatyczne, na przykład ze strony układu nerwowego, pokarmowego.

Wśród głównych objawów depresji znajdują się:

  • stopniowe obniżanie się nastroju
  • brak odczuwania przyjemności
  • pesymistyczne myślenie
  • apatia i bierność
  • zamknięcie w sobie
  • poszukiwanie samotności
  • niska samocena
  • osłabienie koncentracji
  • myśli i próby samobójcze
  • nadmierna senność lub bezsenność
  • przemęczenie
  • spadek libido
  • zbyt duży albo zbyt mały apetyt

Jeśli zatem pojawiają się takie objawy, mogą one świadczyć o pojawiającej się depresji. Niestety, zdarza się, że osoby, które na nią chorują, dobrze się kamuflują, dlatego z zewnątrz trudno ocenić, że rzeczywiście mają on takie trudności.

W jaki sposób leczy się depresję?

Skuteczne leczenie depresji Łódź jest możliwe. W tym celu stosuje się dwie metody, które mogą się uzupełniać – to farmakoterapia oraz psychoterapia.

Przepisane przez psychiatrę leki to najczęściej nieselektywne i selektywne inhibitory wychwytu noradrenaliny i serotoniny. Rezultaty stosowania można zauważyć po kilku tygodniach. Niekiedy konieczna jest zmiana leku, gdy nie daje on pożądanych rezultatów.

Wspólnie z lekami przeciwdepresyjnymi wykorzystuje się także psychoterapię, która prowadzona jest przez psychoterapeutę. W łagodniejszych przypadkach stosowana jest sama psychoterapia.

Z depresją nie ma żartów. Gdy zauważamy jej objawy, nie należy ich lekceważyć i warto skorzystać z profesjonalnej pomocy lekarza psychiatry.

8 kwietnia 2020 / 09:55

Leczenie migreny. Jak rozpoznać migrenę i się jej pozbyć?

Migrena to problem wielu Polaków. Ten silny ból głowy może utrudniać codzienne życie. W jaki sposób można się go pozbyć?

Migreną nazywa się bardzo silny, pulsujący ból głowy, najczęściej jednostronny. Towarzyszą mu także inne dolegliwości, w tym nadwrażliwość na dźwięki, zapachy, światło. Mogą pojawiać się także nudności, wymioty.

Bólów migrenowych głowy nie warto lekceważyć. Najlepiej udać się do lekarza, który zaleci właściwe leczenie migreny. Jakie metody stosowane są obecnie?

Leczenie bólów migrenowych głowy

Migrena jest schorzeniem uznawanym za nieuleczalne. Postępowanie lecznicze polega zatem na zwalczaniu pojawiających się objawów, aby złagodzić przebieg tej dolegliwości.

W leczeniu migren głowy ważne jest indywidualne podejście do pacjenta, dlatego też lekarz powinien wziąć pod uwagę stopień bólu, częstotliwość jego pojawiania się, dodatkowe objawy. Leczenie migreny Łódź może obejmować:

  • farmakoterapię – odpowiednio dobrane leki
  • leczenie toksyną botulinową

Farmakoterapia w leczeniu migreny

Leczenie migreny najczęściej bazuje na prowadzeniu farmakoterapii. Osoby chorujące na migrenę mogą wychwycić pierwsze symptomy bólu zanim się rozwinie, a tym samym mogą rozpocząć stosowanie leków w porę.

Farmakoterapia może być prowadzona zarówno profilaktycznie, jak również doraźnie.

Leczenie migreny toksyną botulinową

Nowością w leczeniu migreny jest zastosowanie toksyny botulinowej, czyli popularnego botoksu, który używany jest również przy redukcji zmarszczek w medycynie estetycznej.

Toksyna botulinowa polecana jest przede wszystkim przy często występujących migrenach, gdy stosowanie leków nie daje odpowiednich rezultatów.

Zabieg polega wówczas na podaniu niewielkich dawek botoksu w punkty na twarzy, okolicy kręgosłupa i ramion, co pozwala na zmniejszenie przewodnictwa ze strony nerwu trójdzielnego. W rezultacie możliwe jest zredukowanie bólu pojawiającego się przy migrenach.

Jeśli zatem pojawia się ból migrenowy, warto udać się do lekarza, który będzie mógł zalecić właściwe leczenie migreny – lekami lub zabiegowo.

7 kwietnia 2020 / 10:30

Leczenie nerwic, lęków i fobii – kiedy zgłosić się do psychologa?

Nerwice, lęki, a także fobie to poważne dolegliwości natury psychicznej, które wymagają odpowiedniego leczenia. Kiedy warto zgłosić się do specjalisty w tym właśnie zakresie?

Zaburzenia nerwicowe, które określane są także zaburzeniami lękowymi, to dolegliwości psychiczne, które polegają przede wszystkim na nadmiernym odczuwaniu zdenerwowania, niepokojów, lęków, a nawet fobii.

Jak można rozpoznać tego rodzaju zaburzenia? W jaki sposób są one leczone?

Objawy zaburzeń nerwicowych – lękowych

Zaburzenia nerwicowe – nerwice, lęki, fobie – dają różne objawy, które widoczne są zarówno w sferze psychicznej pacjenta, jak również dają objawy somatyczne. Wśród głównych symptomów znajdują się:

  • natrętne myślenie
  • patologiczne lęki i ich napady
  • odczuwanie nieokreślnego niepokoju
  • podwyższone napięcie
  • trudności w koncentracji uwagi
  • zaburzenia snu
  • natręctwa ruchowe
  • bóle głowy, żołądka, serca, kończyn
  • trudności z oddychaniem
  • nadmierna potliwość
  • nagłe uderzenia gorąca

Objawy te mogą posiadać różne natężenie. W przypadku łagodnych lęków można próbować samodzielnie sobie z nimi radzić. Gdy jednak objawy te są coraz poważniejsze, utrudniają codzienne życie, należy zgłosić się do specjalisty – psychologa lub psychiatry.

Jak odbywa się leczenie zaburzeń nerwicowych?

Podstawą w leczeniu lęków Łódź oraz fobii powinna być psychoterapia, czyli terapia psychologiczna prowadzona przez psychoterapeutę.

Psychoterapia dąży do tego, aby pacjent zaczął inaczej intepretować bodźce wywołujące u niego lęki, a tym samym zmienił swoje zachowanie w obliczu ich wystąpienia. Stosowane są także odpowiednie metody relaksacyjne, ćwiczenia oddechowe.

Równie leczenie nerwicy Łódź, lęków i fobii może wykorzystywać farmakoterapię. Leki w leczeniu tych dolegliwości może przepisać psychiatra. Przepisywane są wtedy leki, które mogą wspomagać pacjenta doraźnie, lecz w poważniejszych przypadkach konieczne może być stałe przyjmowanie odpowiednich preparatów, na przykład SSRI – leków antydepresyjnych.

Jeśli zatem nerwice, lęki, a także fobie zaczynają nas przerastać, to najwyższy czas, by udać się do specjalisty.

Poradnia POZ
w ramach kontraktu NFZ

Centrum Medyczne PROFAMILIA NFZ

Poradnia lekarska ogólna
dla dzieci i dorosłych

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Opieka medyczna dla całej rodziny

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej świadczy swoje usługi w ramach kontraktu zawartego z NFZ

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Programy profilaktyczne

Oferujemy bezpłatne programy profilaktyczne finansowane ze środków Unii Europejskiej oraz programy realizowany w ramach umowy z NFZ.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Współpraca w firmami ubezpieczeniowymi

Jesteśmy partnerami medycznymi wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz ogólnopolskich sieci medycznych.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

notifications_none

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

clear