fbpx
Adres: ul. Stefana 2, Łódźkeyboard_arrow_down

Lokalizacja Centrum Medycznego PROFAMILIA

Godziny otwarcia: zobaczkeyboard_arrow_down

Godziny otwarcia

Poniedziałek 700 - 2000
Wtorek 700 - 2000
Środa 700 - 2000
Czwartek 700 - 2000
Piątek 700 - 2000
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right
Facebook
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right

Endoskopia laryngologiczna, przeprowadzana w Centrum Medycznym PROFAMILIA Łódź, to badanie diagnostyczne, dotyczące ustalenia stanu zdrowia pacjenta w obrębie nosa, nosowej części gardła (nosogardła), uszu  oraz krtani i gardła dolnego. Wykonywana jest za pomocą narzędzia nazywanego endoskopem sztywnym lub giętkim (miękkim):

  • Endoskop giętki – fiberoskop- stosuje się, by zbadać jamy nosa, nosogardła, gardła środkowego, krtani i gardła dolnego (nasopharyngoskopia).

W układzie optycznym fiberoskopu wykorzystuje się pęczek włókien światłowodowych, tworzących giętki przewód.

  • Endoskopem sztywnym lekarz specjalista posługuje się, by dokonać oględzin uszu (otoskopia) oraz krtani (laryngoskopia).

Układ optyczny w endoskopach sztywnych został zaprojektowany jako system soczewek, które zamknięto w sztywnej, metalowej rurce.

Niewątpliwą zaletą, zarówno fiberoskopu (endoskopu miękkiego), jak i endoskopu sztywnego jest bardzo dobra jakość otrzymywanego obrazu HD oglądanego organu. Badanie polega na wykonywanej przez lekarza specjalistę obserwacji górnych dróg oddechowych chorego, przy wykorzystaniu sondy, zaopatrzonej w kamerę. Sonda wprowadzana jest bezpośrednio do badanego narządu – nosa, krtani, czy też ucha. Wyciągając wnioski w oparciu o wyświetlany na monitorze obraz lekarz jest w stanie bardzo precyzyjnie wypowiedzieć się na temat budowy i ewentualnych zmian patologicznych, np. migdałka gardłowego, a dzięki temu skutecznie zaplanować kolejne stadia procesu leczenia.

Endoskopia gardła Łódź należy do diagnostyki mało inwazyjnej, jest bezbolesna, nie wymaga użycia środków znieczulających. W przypadku użycia fiberoskopu badanie wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym błony śluzowej Lidokainą w spray’u. Trwa kilka minut i można je wykonywać także u ciężarnych kobiet i małych dzieci.

Poradnia POZ
w ramach kontraktu NFZ

Centrum Medyczne PROFAMILIA NFZ

Poradnia lekarska ogólna
dla dzieci i dorosłych

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Opieka medyczna dla całej rodziny

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej świadczy swoje usługi w ramach kontraktu zawartego z NFZ

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Programy profilaktyczne

Oferujemy bezpłatne programy profilaktyczne finansowane ze środków Unii Europejskiej oraz programy realizowany w ramach umowy z NFZ.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Współpraca w firmami ubezpieczeniowymi

Jesteśmy partnerami medycznymi wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz ogólnopolskich sieci medycznych.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

notifications_none

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

clear