fbpx
Adres: ul. Stefana 2, Łódźkeyboard_arrow_down

Lokalizacja Centrum Medycznego PROFAMILIA

Godziny otwarcia: zobaczkeyboard_arrow_down

Godziny otwarcia

Poniedziałek 700 - 2000
Wtorek 700 - 2000
Środa 700 - 2000
Czwartek 700 - 2000
Piątek 700 - 2000
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right
Facebook
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right

Fizykoterapia w Łodzi? Zapraszamy do Centrum Medycznego PROFAMILIA!

Fizjoterapeuta przywraca sprawność swoim pacjentom dzięki dobroczynnemu wpływowi na organizm ludzki odpowiednio dawkowanego prądu elektrycznego, światła; wykorzystuje ultradźwięki, magnetyzm i niską temperaturę. W taki sposób można usprawniać mięśnie po urazach (złamaniach, skręceniach), ale także niwelować stany bólowe i dzięki temu znacznie poprawić komfort życia osób cierpiących na dolegliwości przewlekłe.

Rodzaje fizykoterapii:

Promieniowanie laserowe.

Zalecane pacjentom głównie w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych, które powstały na skutek różnego rodzaju urazów. Dobroczynne działanie promieniowania laserowego wykorzystuje się także do łagodzenia bólów reumatoidalnych, związanych z patologicznymi zmianami w kręgosłupie, w sytuacji przeciążenia stawów, do leczenia nerwobóli. Laser stosuje się również w  przypadku trudno gojących się ran i kości, które długo nie chcą się zrosnąć, ponieważ wykazuje działanie przeciwzapalne i stymuluje proces tkankotwórczy.

Pole magnetyczne.

Pole magnetyczne leczy stany zapalne i dolegliwości bólowe rozmaitego pochodzenia; często wykorzystuje się je po przebytych urazach, w chorobach o podłożu reumatoidalnym, w zapaleniach narządów zlokalizowanych w jamie brzusznej. Magnetyzm pobudza do pracy układ odpornościowy, poprawia krążenie, stymuluje organizm do tworzenia tkanek i komórek.

Prąd.

Zabiegi z użyciem prądu zmiennego lub stałego łagodzą ból odczuwany przez pacjentów przy chorobach o podłożu reumatycznym oraz urazach i zwyrodnieniach układu ruchu; wykorzystuje się jego lecznicze właściwości w terapii stanów zapalnych skóry. Fizykoterapię za pomocą prądu stosuje się do elektrostymulacji mięśni przy zanikach i niedowładach, a także by poprawić ukrwienie określonej części ciała.

Ultradźwięki.

Fizykoterapia za pomocą ultradźwięków działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Wykorzystywana jest w dolegliwościach związanych ze stanami zapalnymi mięśni i stawów, do łagodzenia dolegliwości  zwyrodnieniowych i reumatycznych.

Terapia zimnem (krioterapia)

Dobroczynne działanie niskich temperatur znane jest w świecie medycyny od dawna. Temperatura dochodząca do nawet – 176 o C powoduje skurcz naczyń krwionośnych i spowalnia przepływ krwi. Taką terapię, o różnych zakresach minusowych temperatur, wykorzystuje się do łagodzenia bólu, w przypadku urazów, w chorobach powodujących zwyrodnienia, a nawet jako element profilaktyki osteoporozy.

Poradnia POZ
w ramach kontraktu NFZ

Centrum Medyczne PROFAMILIA NFZ

Poradnia lekarska ogólna
dla dzieci i dorosłych

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Opieka medyczna dla całej rodziny

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej świadczy swoje usługi w ramach kontraktu zawartego z NFZ

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Programy profilaktyczne

Oferujemy bezpłatne programy profilaktyczne finansowane ze środków Unii Europejskiej oraz programy realizowany w ramach umowy z NFZ.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Współpraca w firmami ubezpieczeniowymi

Jesteśmy partnerami medycznymi wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz ogólnopolskich sieci medycznych.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

notifications_none

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

clear