fbpx
Adres: ul. Stefana 2, Łódźkeyboard_arrow_down

Lokalizacja Centrum Medycznego PROFAMILIA

Godziny otwarcia: zobaczkeyboard_arrow_down

Godziny otwarcia

Poniedziałek 700 - 2000
Wtorek 700 - 2000
Środa 700 - 2000
Czwartek 700 - 2000
Piątek 700 - 2000
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right
Facebook
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right

Do Centrum Medycznego PROFAMILIA Łódź zapraszamy na testy alergiczne:

  • Testy skórne – najczęściej wykonywane, służą do celów diagnostycznych w przypadku tych odmian alergii, na które ludzki organizm reaguje w sposób natychmiastowy. W zależności od sposobu podania alergenów testy dzielimy na śródskórne i punktowe. Stosuje się je w celu potwierdzenia diagnozy uczulenia na alergeny wziewne, wybrane leki, w przypadku podejrzenia alergii pokarmowych i atopowego zapalenia skóry.
     
  • Testy naskórkowe płatkowe wykorzystuje się w procesie rozpoznawania alergii kontaktowej (skórnej), której charakterystycznym objawem jest wystąpienie wyprysku po kontakcie skóry z alergenem.

  • Testy z krwi pozwalają na określenie miana specyficznych (swoistych) przeciwciał IgE, które skierowane są przeciwko odpowiednim alergenom. Przeprowadzane są jako alternatywa dla testów skórnych, albo uzupełniająco. Testy z krwi przeprowadza się szczególnie u osób, z którymi trudno się współpracuje przy wykonywaniu testu skórnego, zwłaszcza dzieci, a także u pacjentów przyjmujących leki na stałe (leki mogą wpływać na wyniki testów skórnych lub prowokacji).

  • Prowokacje alergenowe (ekspozycje) – testy, które wykonuje się w celu zbadania reakcji danego narządu na działanie alergenu. Przeprowadza się je np.: przy podejrzeniu alergii pokarmowej – początkowo lekarz zaleca odstawienie z jadłospisu produktu, który może uczulać, a potem ponownie się go wprowadza i sprawdza reakcję organizmu na jego podanie.

  • Dermatoskopię (demoskopię) – badanie znamion za pomocą dermatoskopu. Ocena dotyczy różnego rodzaju przebarwień, pieprzyków oraz innych potencjalnie niepokojących zmian i pozwala zakwalifikować je już na wczesnym etapie do ewentualnego leczenia. Dermatoskopia jest bezbolesna i trwa zaledwie kilka minut, a jej wyniki otrzymujemy natychmiast po badaniu. Dzięki niej lekarz może wykryć we wczesnym stadium rozwoju takie zmiany nowotworowe jak czerniak (złośliwy nowotwór skóry). Przeprowadzenie tego rodzaju diagnostyki i wdrożenie odpowiedniego leczenia umożliwia całkowite wyleczenie pacjenta.

Jeśli obserwujesz u siebie, lub swoich bliskich, objawy typu: łzawienie oczu, katar, wysypkę, bóle brzucha, czy duszności, to warto sprawdzić, czy nie macie alergii. Naukowcy oszacowali, że istnieje kilkadziesiąt tysięcy alergenów, które mogą nas uczulać. Wyizolować czynniki wywołujące objawy choroby pozwalają specjalistyczne testy alergiczne, które polegają na zbadaniu jak organizm reaguje na kontakt ze śladowymi ilościami czynników uczulających lub pobraniu krwi do analizy laboratoryjnej. Dzięki testom można wdrożyć precyzyjne leczenie, ukierunkowane na przeciwdziałanie konkretnym alergenom.

Poradnia POZ
w ramach kontraktu NFZ

Centrum Medyczne PROFAMILIA NFZ

Poradnia lekarska ogólna
dla dzieci i dorosłych

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Opieka medyczna dla całej rodziny

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej świadczy swoje usługi w ramach kontraktu zawartego z NFZ

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Programy profilaktyczne

Oferujemy bezpłatne programy profilaktyczne finansowane ze środków Unii Europejskiej oraz programy realizowany w ramach umowy z NFZ.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Współpraca w firmami ubezpieczeniowymi

Jesteśmy partnerami medycznymi wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz ogólnopolskich sieci medycznych.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

notifications_none

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

clear