fbpx
Adres: ul. Stefana 2, Łódźkeyboard_arrow_down

Lokalizacja Centrum Medycznego PROFAMILIA

Godziny otwarcia: zobaczkeyboard_arrow_down

Godziny otwarcia

Poniedziałek 700 - 2000
Wtorek 700 - 2000
Środa 700 - 2000
Czwartek 700 - 2000
Piątek 700 - 2000
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right
Facebook
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right

Próba wysiłkowa jest badaniem elektrokardiograficznym, pozwalającym specjalistom kardiologom na dokonanie oceny wydolności fizycznej organizmu danego pacjenta. Umożliwia również ocenę stanu pacjenta po przebytym zawale, dokonanie diagnozy przyczyn, dla których pojawiają się dolegliwości bólowe w obrębie klatki piersiowej oraz daje odpowiedź na pytanie, czy u konkretnej osoby występują objawy niedokrwiennej choroby serca, czy też nie.

Na czym polega EKG wysiłkowe?

W czasie trwania testu wysiłkowego, pacjent poddawany próbie ma za zadanie wykonywać ćwiczenia chodząc na bieżni. W trakcie wysiłku fizycznego stan układu krążenia jest stale monitorowany poprzez elektrokardiograf. Podobnie jak podczas „zwykłego” badania EKG pacjent oklejony jest elektrodami na klatce piersiowej. Tempo ćwiczeń podczas próby jest zwiększane, a pacjent poddawany coraz większemu obciążeniu fizycznemu, w celu zdiagnozowania jak serce i układ krążenia znoszą rosnący wysiłek. Podczas ćwiczeń organizm wykazuje zwiększone zapotrzebowanie na tlen, krew szybciej krąży przez naczynia wieńcowe. Jeśli pacjent ma niewydolne naczynia krwionośne, przy dużym wysiłku fizycznym serce przestaje nadążać z funkcją pompowania krwi i pojawiają się objawy niedotlenienia mięśnia sercowego.

Badanie EKG wysiłkowe jest proste i nieinwazyjne, dlatego lekarze zalecają je swoim pacjentom między innymi w celu dokonania diagnozy w kierunku niewydolności serca, czy stosują u osób z wszczepionym rozrusznikiem, aby dokonać kontroli funkcjonowania tego urządzenia. Pamiętać jednak należy, że diagnostyka za pomocą badania wysiłkowego nie jest przeznaczona dla osób, które właśnie przebyły zawał serca, mają zaawansowaną jego niewydolność, dławicę (dusznicę) piersiową niestabilną, groźne zaburzenia rytmu, świeże procesy zakrzepowe, czy zdiagnozowane wady serca.

Poradnia POZ
w ramach kontraktu NFZ

Centrum Medyczne PROFAMILIA NFZ

Poradnia lekarska ogólna
dla dzieci i dorosłych

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Opieka medyczna dla całej rodziny

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej świadczy swoje usługi w ramach kontraktu zawartego z NFZ

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Programy profilaktyczne

Oferujemy bezpłatne programy profilaktyczne finansowane ze środków Unii Europejskiej oraz programy realizowany w ramach umowy z NFZ.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Współpraca w firmami ubezpieczeniowymi

Jesteśmy partnerami medycznymi wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz ogólnopolskich sieci medycznych.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

notifications_none

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

clear