fbpx
Adres: ul. Stefana 2, Łódźkeyboard_arrow_down

Lokalizacja Centrum Medycznego PROFAMILIA

Godziny otwarcia: zobaczkeyboard_arrow_down

Godziny otwarcia

Poniedziałek 700 - 2000
Wtorek 700 - 2000
Środa 700 - 2000
Czwartek 700 - 2000
Piątek 700 - 2000
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right
Facebook
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right

Nowoczesna metoda obrazowania za pomocą USG zlecana jest przez lekarza poprzez wypisanie skierowania z informacją zawierającą wskazanie, jakiego obszaru ciała diagnostyka ma dotyczyć i co  wyjaśnić. Ponieważ jednak w badaniu ultrasonograficznym nie wykorzystuje się energii jonizującej, posiadanie skierowania nie jest warunkiem koniecznym do wykonania USG Łódź, które przeprowadzamy w Centrum Medycznym PROFAMILIA.

Na czym polega badanie USG?

Podstawowym atutem badania wykonywanego za pomocą USG jest jego nieinwazyjność. To metoda całkowicie bezpieczna dla pacjenta, stąd stosuje się ją już u nienarodzonych dzieci w łonie matki, co pozwala monitorować prawidłowość rozwoju płodów. Jednocześnie USG należy do gamy badań o bardzo wysokiej dokładności diagnostycznej, a dzięki temu pozwala wykluczyć lub potwierdzić wiele podejrzewanych schorzeń na wstępnym etapie wydawania rozpoznania lekarskiego. Ważną zaletą badania ultrasonograficznego jest fakt przeprowadzenia go w czasie rzeczywistym, z niemal niezauważalnym opóźnieniem w pojawiającym się obrazie, co oznacza, że lekarz może badać wewnętrzne struktury ciała pacjenta i obserwować ich pracę na bieżąco, np.: monitorować perystaltykę jelit pacjenta, albo poruszanie się innych struktur organizmu.

Jak powstaje obraz na ekranie aparatu USG?

Diagnostyka ultrasonograficzna opiera się na obserwacji przez specjalistę obrazu powstającego na monitorze. Do obrazowania wykorzystuje się fale akustyczne, niesłyszalne dla ludzkiego ucha, charakteryzujące się wysoką częstotliwością (zakres od 1 do 10 MHz). Bezinwazyjnie i bez bólu przenikają one do wnętrza ciała i nie uszkadzając struktur komórkowych rozprzestrzeniają po organizmie. Poszczególne narządy odbijają fale akustyczne w odmienny, specyficzny dla siebie sposób, co pozwala na wyodrębnienie i rozpoznanie ich struktury. Aparatura do ultrasonografii tworzy z odbić fal obrazy, które dają możliwość oceny ewentualnych odchyleń od normy i postawienia diagnozy. USG jest zatem, w przeciwieństwie do badania RTG, czy innego, wymagającego interwencji poprzez wprowadzenie czynnika kontrastującego, badaniem bardzo bezpiecznym i dzięki temu walorowi można je powtarzać wielokrotnie, nawet w bardzo krótkich odstępach czasowych.

Ultrasonograf pozwala lekarzom zajrzeć w głąb ludzkiego ciała i ocenić jakość i sposób funkcjonowania narządów wewnętrznych, ale także różnorodnych struktur ciała, takich jak stawy czy mięśnie. Dlatego też badanie USG często zalecane jest przez specjalistów ortopedii, na przykład w momencie wystąpienia u pacjenta kontuzji. Nie jest jednak możliwa ocena stanu kośćca tą metodą, podobnie jak powietrze w płucach, czy przewodzie pokarmowym nie przepuszcza ultradźwięków. Do badania tych obszarów stosuje się inne techniki, takie jak rezonans magnetyczny lub tomografię komputerową.

Poradnia POZ
w ramach kontraktu NFZ

Centrum Medyczne PROFAMILIA NFZ

Poradnia lekarska ogólna
dla dzieci i dorosłych

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Opieka medyczna dla całej rodziny

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej świadczy swoje usługi w ramach kontraktu zawartego z NFZ

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Programy profilaktyczne

Oferujemy bezpłatne programy profilaktyczne finansowane ze środków Unii Europejskiej oraz programy realizowany w ramach umowy z NFZ.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Współpraca w firmami ubezpieczeniowymi

Jesteśmy partnerami medycznymi wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz ogólnopolskich sieci medycznych.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

notifications_none

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

clear