fbpx
Adres: ul. Stefana 2, Łódźkeyboard_arrow_down

Lokalizacja Centrum Medycznego PROFAMILIA

Godziny otwarcia: zobaczkeyboard_arrow_down

Godziny otwarcia

Poniedziałek 700 - 2000
Wtorek 700 - 2000
Środa 700 - 2000
Czwartek 700 - 2000
Piątek 700 - 2000
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right
Facebook
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right

Jeszcze na przełomie XIX i XX wieków polski chirurg Jan Antoni Mikulicz-Radecki nie tylko wprowadził nowe techniki i narzędzia chirurgiczne, lecz tak wprowadził stosowanie rękawiczek z jedwabiu i masek bawełnianych podczas operacji. Później maski te, jeszcze przez długi czas nazywane „Maskami MIkulicza”, zaczęto używać w innych środowiskach medycznych, nie tylko na salach operacyjnych.

Dziś, w czasach pandemii COVID-19 zaczęliśmy lepiej dbać o własne bezpieczeństwo, czyli częściej myjemy ręce i sięgamy po środki antybakteryjne. Natomiast maseczki, mające za zadanie zasłaniać usta i nos to odrębna kategoria środków, potrzebnych w walce z groźnym wirusem. Najpierw mówiono nam, że maseczki dobrze chronią przed niebezpieczeństwem, lecz teraz od czasu do czasu słyszymy, że nic nie dają. Ani pierwsze ani drugie stwierdzenie nie jest na razie potwierdzone naukowo. Teraz, gdy jesteśmy zmuszeni do ich noszenia, pojawiła się tendencja sprzedaży maseczek wielorazowych przez większość sklepów, szczególnie tych internetowych. Na samym początku, kiedy były tylko maseczki jednorazowe, biegliśmy po aptekach i staraliśmy się kupić ich jak najwięcej. Teraz szukamy maseczki, która ewentualnie pasowałaby do naszego dzisiejszego ubioru. Możemy wybrać maseczkę z rysunkiem, napisem, w kwiatki czy kratkę. Więc czy to jest już tylko akcesorium czy jeszcze środek ochronny, oto jest pytanie. Jaka by nie była odpowiedź, radzimy jednak stosować się do reguł i używać wszystkich niezbędnych środków ostrożności, niezależnie od panującej mody. Zdrowie to najcenniejszy skarb na świecie. 

Chcielibyśmy przytoczyć poniżej najważniejsze naszym zdaniem zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia na temat noszenia maseczek.

Noszenie maski jest wskazane, gdy opiekujemy się osobą z podejrzeniem na COVID-19, jeżeli kichamy lub kaszlemy.

Maski są najbardziej skuteczne w połączeniu ze środkami dezynfekującymi na bazie alkoholu lub myciem rąk z wodą i mydłem. Wszystkie te akcesoria dostaniecie Państwo w naszym sklepie medycznym.

Poradnia POZ
w ramach kontraktu NFZ

Centrum Medyczne PROFAMILIA NFZ

Poradnia lekarska ogólna
dla dzieci i dorosłych

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Opieka medyczna dla całej rodziny

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej świadczy swoje usługi w ramach kontraktu zawartego z NFZ

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Programy profilaktyczne

Oferujemy bezpłatne programy profilaktyczne finansowane ze środków Unii Europejskiej oraz programy realizowany w ramach umowy z NFZ.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Współpraca w firmami ubezpieczeniowymi

Jesteśmy partnerami medycznymi wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz ogólnopolskich sieci medycznych.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

notifications_none

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

clear