Fizykoterapia w Łodzi? Zapraszamy do Centrum Medycznego PROFAMILIA!
Fizjoterapeuta przywraca sprawność swoim pacjentom dzięki dobroczynnemu wpływowi na organizm ludzki odpowiednio dawkowanego prądu elektrycznego, światła; wykorzystuje ultradźwięki, magnetyzm i niską temperaturę. W taki sposób można usprawniać mięśnie po urazach (złamaniach, skręceniach), ale także niwelować stany bólowe i dzięki temu znacznie poprawić komfort życia osób cierpiących na dolegliwości przewlekłe.
Rodzaje fizykoterapii:
Promieniowanie laserowe.
Zalecane pacjentom głównie w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych, które powstały na skutek różnego rodzaju urazów. Dobroczynne działanie promieniowania laserowego wykorzystuje się także do łagodzenia bólów reumatoidalnych, związanych z patologicznymi zmianami w kręgosłupie, w sytuacji przeciążenia stawów, do leczenia nerwobóli. Laser stosuje się również w przypadku trudno gojących się ran i kości, które długo nie chcą się zrosnąć, ponieważ wykazuje działanie przeciwzapalne i stymuluje proces tkankotwórczy.
Pole magnetyczne.
Pole magnetyczne leczy stany zapalne i dolegliwości bólowe rozmaitego pochodzenia; często wykorzystuje się je po przebytych urazach, w chorobach o podłożu reumatoidalnym, w zapaleniach narządów zlokalizowanych w jamie brzusznej. Magnetyzm pobudza do pracy układ odpornościowy, poprawia krążenie, stymuluje organizm do tworzenia tkanek i komórek.
Prąd.
Zabiegi z użyciem prądu zmiennego lub stałego łagodzą ból odczuwany przez pacjentów przy chorobach o podłożu reumatycznym oraz urazach i zwyrodnieniach układu ruchu; wykorzystuje się jego lecznicze właściwości w terapii stanów zapalnych skóry. Fizykoterapię za pomocą prądu stosuje się do elektrostymulacji mięśni przy zanikach i niedowładach, a także by poprawić ukrwienie określonej części ciała.
Ultradźwięki.
Fizykoterapia za pomocą ultradźwięków działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Wykorzystywana jest w dolegliwościach związanych ze stanami zapalnymi mięśni i stawów, do łagodzenia dolegliwości zwyrodnieniowych i reumatycznych.
Terapia zimnem (krioterapia)
Dobroczynne działanie niskich temperatur znane jest w świecie medycyny od dawna. Temperatura dochodząca do nawet – 176 o C powoduje skurcz naczyń krwionośnych i spowalnia przepływ krwi. Taką terapię, o różnych zakresach minusowych temperatur, wykorzystuje się do łagodzenia bólu, w przypadku urazów, w chorobach powodujących zwyrodnienia, a nawet jako element profilaktyki osteoporozy.