fbpx
Adres: ul. Stefana 2, Łódźkeyboard_arrow_down

Lokalizacja Centrum Medycznego PROFAMILIA

Godziny otwarcia: zobaczkeyboard_arrow_down

Godziny otwarcia

Poniedziałek 700 - 2000
Wtorek 700 - 2000
Środa 700 - 2000
Czwartek 700 - 2000
Piątek 700 - 2000
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right
Facebook
+48 (42) 288 11 20
Umów wizytę+48 (42) 288 11 20 keyboard_arrow_right
Rejestracja ON-LINE
RejestracjaON-LINE keyboard_arrow_right

Wiadomo, że najczęściej występującymi w Polsce chorobami układu krążenia to zawał serca, udar mózgu, nadciśnienie i inne. Osoby, mające tendencje do wymienionych osób są również w grupie ryzyka, jeżeli chodzi o COVID-19. Ponieważ choroby układu krążenia mogą się rozwijać bezobjawowo, warto jest wykonywać badania profilaktyczne, szczególnie pomiar ciśnienia, EKG, badanie poziomu glukozy. 

Co zatem może pomóc w leczeniu chorób układu krążenia? Kiedy stwierdzono u pacjenta chorobę, ustala się zakres leczenia oraz dobiera się środki farmakologiczne. Robi to kardiolog Łódź. Ale czy same te zabiegi pomogą w kuracji? Po pierwsze, zanim sięgniemy po tabletki, warto się zastanowić, co tak naprawdę wpływa na stan naszego zdrowia i je pogarsza. Niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, palenie papierosów i inne nałogi, uwarunkowania genetyczne i zaburzenia gospodarki lipidowej – to wszystko może być przyczyną chorób serca. Co zatem możemy zmienić, jaki tryb życia wybrać, aby wesprzeć nasz organizm? Są to z pewnością kwestie indywidualne, zależące od wielu czynników. Jednak każdy, kto cierpi na dolegliwości, związane z układem krążenia powinien zadbać o wprowadzenie do codziennej rutyny aktywności fizycznej na tyle, na ile pozwala na to kondycja pacjenta. Bardzo ważnym czynnikiem w walce z chorobami serca jest rezygnacja z nałogów, przecież im dłużej nasz organizm pozostaje bez ataku substancji, znajdujących się w papierosach czy alkoholu, tym szybciej się regeneruje i oczyszcza, co wspomaga leczenie. Również właściwa, indywidualnie dostosowana dieta jest świetnym pomocnikiem w leczeniu serca i chorób układu krążenia. Zdrowe, pełnowartościowe odżywianie, a także zmniejszenie ilości soli w potrawach jest jak najbardziej wskazane.

Zapraszamy na konsultacje do szpitala Pro-Familia w Łodzi.

Poradnia POZ
w ramach kontraktu NFZ

Centrum Medyczne PROFAMILIA NFZ

Poradnia lekarska ogólna
dla dzieci i dorosłych

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Opieka medyczna dla całej rodziny

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej świadczy swoje usługi w ramach kontraktu zawartego z NFZ

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Programy profilaktyczne

Oferujemy bezpłatne programy profilaktyczne finansowane ze środków Unii Europejskiej oraz programy realizowany w ramach umowy z NFZ.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

Centrum Medyczne PROFAMILIA

Współpraca w firmami ubezpieczeniowymi

Jesteśmy partnerami medycznymi wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz ogólnopolskich sieci medycznych.

zobacz więcej keyboard_arrow_right

notifications_none

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

clear